Medenilere galebe çalmak ikna iledir, icbar ile değildir. Taharri-i hakikat muhabbet iledir.

Yeniden doğuş

Yeniden doğuş

Allah’ım, veladet-i Nebevi gecesinde doğudan batıya her tarafı aydınlattığın gibi bu gece ruhum, kalbim, sırrım, aklım ve tüm latifelerimi de nurlandır.

Allah’ım, veladet-i Nebevi gecesinde Kâbe’deki sanemleri baş aşağı düşürdüğün gibi bu gece kalbimden atamadığım her türlü putu kırmama  güç, kuvvet, irade ve azim ver.

Allah’ım, veladet-i Nebevi gecesinde Kisra’nın sarayını sarstığın ve ehramını yıktığın gibi bu gece nefs-i emmaremin burçlarında nöbet bekleyen emansız şeytanları da sars, korkut ve kaçır.

Allah’ım, veladet-i Nebevi gecesinde Sava Denizi’ni yere batırdığın gibi bu gece hırs denizlerimi ve hısset okyanuslarımı da buharlaştır, seraplara kalbet.

Allah’ım, veladet-i Nebevi gecesinde bin senedir İstihrabad’ta yanan Mecusi ateşini söndürdüğün gibi bu gece vicdanımı sarpa saran heva ve heveslerimin yangınlarını da söndür.

Allah’ım, veladet-i Nebeviye yakın Ebrehe’nin fil ordusundan Kâbe’ni koruduğun gibi bu gece küfrün manevi filolarına karşı beni metanetli kıl ve imanımı ziyadeleştir, tahkikileştir ve ebedileştir.

Allah’ım, veladet-i Nebevi hürmetine bu geceyi hidayet nurunla benim ve tüm müminler için yeniden diriliş zamanı kıl.

Âmin.Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


%d blogcu bunu beğendi: