Medenilere galebe çalmak ikna iledir, icbar ile değildir. Taharri-i hakikat muhabbet iledir.

Yeniden doğuş

Yeniden doğuş

kabe-eski

Allah’ım, veladet-i Nebevi gecesinde doğudan batıya her tarafı aydınlattığın gibi bu gece ruhumu, kalbimi, sırrımı, aklımı ve tüm latifelerimi de nurlandır.

Allah’ım, veladet-i Nebevi gecesinde Kâbe’deki sanemleri baş aşağı düşürdüğün gibi, bu gece kalbimden atamadığım her türlü putu kırmama irade, güç, kuvvet ve azim ver.

Allah’ım, veladet-i Nebevi gecesinde Kisra’nın sarayını sarstığın ve ehramını yıktığın gibi, bu gece nefs-i emmaremin burçlarında nöbet bekleyen emansız şeytanları da sars ve korkut.

Allah’ım, veladet-i Nebevi gecesinde Sava denizini yere batırdığın gibi, bu gece hırs denizlerimi ve hısset okyanuslarımı da buharlaştır, seraplara kalp et.

Allah’ım, veladet-i Nebevi gecesinde bin senedir İstihrabad’ta yanan Mecusi ateşini söndürdüğün gibi, bu gece vicdanımı sarpa saran heva ve heveslerimin yangınlarını da söndür.

Allah’ım, veladet-i Nebeviye yakın Ebrehe’nin fil ordusundan Kâbeni koruduğun gibi, bu gece küfrün manevi filolarına karşı beni metanetli kıl ve imanımı tahkikileştir, ziyadeleştir, ebedileştir.

Allah’ım, veladet-i Nebevi hürmetine, bu geceyi hidayet nurunla benim ve âlem-i İslam için yeniden diriliş zamanı kıl.

Âmin.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Paylaşım