Yeniden doğuş

Yeniden doğuş

Allah’ım, veladet-i Nebevi gecesinde doğudan batıya her tarafı aydınlattığın gibi bu gece ruhum, kalbim, sırrım, aklım ve tüm latifelerimi de nurlandır.

Allah’ım, veladet-i Nebevi gecesinde Kâbe’deki sanemleri baş aşağı düşürdüğün gibi bu gece kalbimden atamadığım her türlü putu kırmama  güç, kuvvet, irade ve azim ver.

Allah’ım, veladet-i Nebevi gecesinde Kisra’nın sarayını sarstığın ve ehramını yıktığın gibi bu gece nefs-i emmaremin burçlarında nöbet bekleyen emansız şeytanları da sars, korkut ve kaçır.

Allah’ım, veladet-i Nebevi gecesinde Sava Denizi’ni yere batırdığın gibi bu gece hırs denizlerimi ve hısset okyanuslarımı da buharlaştır, seraplara kalbet.

Allah’ım, veladet-i Nebevi gecesinde bin senedir İstihrabad’ta yanan Mecusi ateşini söndürdüğün gibi bu gece vicdanımı sarpa saran heva ve heveslerimin yangınlarını da söndür.

Allah’ım, veladet-i Nebeviye yakın Ebrehe’nin fil ordusundan Kâbe’ni koruduğun gibi bu gece küfrün manevi filolarına karşı beni metanetli kıl ve imanımı ziyadeleştir, tahkikileştir ve ebedileştir.

Allah’ım, veladet-i Nebevi hürmetine bu geceyi hidayet nurunla benim ve tüm müminler için yeniden diriliş zamanı kıl.

Âmin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.